Classified Staff

Printer Friendly, PDF & Email

Questions or comments about the staff directory may be sent to: Gina Waggoner, gwaggoner@santarosa.edu 

(Published May 2020)

 Heather Adams, Lab Assistant/PSTC, Department of Public Safety
 Brijit Aleman, Support Services Specialist, Disability Resources
 Kristen Alexander, Science Laboratory Instructional Assistant, Engineering
 Louise Alexander, Admissions & Records Evaluation Specialist I, Admissions & Records
 Alexander Alexei, Programmer Analyst, Senior, Information Technology
 Jennifer Allen, Child Care Master Teacher, SRJC Children's Centers
 Suzanne Allen, Administrative Assistant II, Health Sciences
 Todd Amos, Microcomputer Lab Specialist I, Applied Technology
 Tigist Andebrhan, Custodian, Facilities Operations
 Kidane Andemariam, Custodian, Facilities Operations
 Robin Andersen, Administrative Assistant III, Facilities Operations
 Jenny Anderson, Administrative Assistant III, Culinary Arts
 Stephanie Arciero, Administrative Assistant III, Disability Resources
 Marina Arguello-Barahona, Testing Specialist, English as a Second Language
 Juan Arias, Outreach Specialist, Student Outreach, Student Outreach
 Anita Armstrong, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Lenelle Arnold, Administrative Assistant II, Financial Aid
 Jesse Asher, Building Maintenance Generalist, Facilities Operations
 Stephanie Avellaneda, Disability Intake Facilitator, Disability Resources
 Toni Bacigalupa, Coordinator, Student Resource Center & Marketing Programs, Student Life and Engagement
 Mekonen Bahta, Custodian, Facilities Operations
 Maria Banachowicz, Administrative Assistant III, Petaluma Campus
 Gloria Barragan Martinez, Instructional Assistant, Senior, English as a Second Language
 Eva Barragan, Coordinator, Dream Centers, Student Outreach
 Joan Barrie, Administrative Assistant II, Adult & Continuing Education
 Mary Barton, Custodian, Facilities Operations
 Landis Beck, Storekeeper I, Warehouse
 Yajayra Bedolla, Administrative Assistant II, English as a Second Language
 Laurel Begley, Ceramics Laboratory Technician, Art
 Aaron Behrens, Carpenter, Facilities Operations
 Tim Bell, Coordinator, Public Safety Facilities Operations, Department of Public Safety
 Jim Bennett, Custodian, Facilities Operations
 Angela Bergamini, Administrative Assistant III, Counseling
 Kate Blackwell, Articulation Specialist, Articulation
 Spencer Blackwell, Locksmith, Facilities Operations
 Rosa Linda Bliss, Administrative Assistant I, HEP
 Anthony Blondin, Coordinator, Farm Operations, Shone Farm
 James Blue, Media Production Technician, Media Services
 Randellyn Bossom, Admissions & Records Evaluation Specialist II, Admissions & Records
 Carrie Brady, Administrative Assistant II, Computer Studies Department
 Stan Bragg, Student Success Specialist I, Health Sciences
 Jean Brennan, Programmer Analyst, Senior, Information Technology
 Candy Bridgers, EOPS/Foster Youth Educational Support Specialist, EOPS
 Sheila Brock, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Heidi Brockmann, Sign Language Interpreter, Disability Resources
 Shannon Bromham, Police Officer, District Police
 Brandon Browning, Network Technician, Information Technology
 Matthew Burge, HVAC & Controls Technician, Facilities Operations
 Renee Burgess, Administrative Assistant II, International Student Program
 Wanda Bynum, EOPS/CARE Specialist, EOPS
 Guadalupe Cabrera-Mendia, Account Specialist, Accounting
 Lindsey Cacy, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Beatriz Camargo, Coordinator, HEP Program, HEP
 Yadira Camargo, Library Technician II, Library & Info Resources
 Desiree Canevari, Lab Assistant/Adapted PE, Adaptive P. E.
 Daisy Cardenas, Student Success Specialist I, Health Sciences
 Elias Carreno, Coordinator, Student Outreach, Student Services
 Robert Carretero, Tree Maintenance Worker, Facilities Operations
 Adrian Carrillo Robles, Custodian, Facilities Operations
 Dawn Carter, Emergency Management Specialist, Environmental Health & Safety
 Caren Catterall, Print Making Laboratory Technician, Art
 Martha Ceja, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 Mario Cerna, Buyer, Purchasing
 Roger Chamieh, Sculpture Lab Technician, Art
 Steve Chapman, Network Technician, Information Technology
 Toni Chase, Administrative Assistant II, Environmental Health & Safety
 Theodore Chatneuf, Media Systems Technician I, Media Services
 Monica Chavez, Police Officer, District Police
 Veronica Chavez, Administrative Assistant I, Purchasing
 Amy Chetcuti, Coordinator, Communications & Marketing, Public Relations
 Brian Chetcuti, Health Services Specialist, Student Health Services
 Janet Chin, Administrative Assistant III, English
 Thomas Chown, Media Production Technician/Photography Laboratory Technician, Theatre Arts & Fashion/Art/Public Relations
 Joanna Chu, Science Laboratory Instructional Assistant, Agriculture/Natural Resource
 Lauren Coburn, Coordinator, Student Financial Services, Financial Aid
 Martha Cole, Medical Assistant, Student Health Services
 Shellie Cole, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Patty Collis, Programmer Analyst, Information Technology
 Erin Covaia, Community Service Officer, District Police
 Melissa Cowan, Administrative Assistant I, Student Equity
 Louise Crabtree, Administrative Assistant II, Emeritus Service Center
 Chas Crocker, Curriculum Technician, Dean Curriculum/Educational Support
 Rob Crystal-Ornelas, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Graham Culver, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Bill Cusworth III, Coordinator, Science Labs, Chemistry
 Jennifer Czyzyk, Administrative Assistant II, Information Technology
 Jorge DaCosta, Library Technician III, Library & Info Resources
 Kristen Dalby, Administrative Assistant II, Business
 Timothy Danford, Police Systems Administrator, District Police
 Cyndi Daugherty, Administrative Assistant II, Music
 Angela Davis, Program Developer, CalWORKS, Calworks
 Gregory Davis, Science Laboratory Instructional Assistant, Physics
 Rick Davis, Science Laboratory Instructional Assistant, Industrial & Trade Technology
 Yvette Davis, Administrative Assistant I, Health Sciences
 Jackie De Lap, Payroll Specialist, Payroll
 Robin Dearing, Administrative Assistant III, Art
 Danielle DeFever, Instructional Assistant, Senior/Science Laboratory Instructional Assistant, Tutorial Center/Biological Sciences
 Chad DeLaca, Medical Assistant, Student Health Services
 Dianna Delgy, Budget Specialist, Categorical Programs, Calworks
 Deanna Diaz, Coordinator, Dental Clinic Business Office, Health Sciences
 Cynthia Dickinson, College Nurse Practitioner, Student Health Services
 Stephanie Dirks, Accountant, Accounting
 Farrel Dobbins, Coordinator, Veteran's Affairs, Veteran's Affairs
 Carol Dolinsek, Community Service Officer, District Police
 Danielle Donica, Human Resources Technician, Human Resources
 A Dreamer, Sign Language Interpreter, Senior, Disability Resources
 Grzegorz Drukala, Research Analyst, Institutional Research
 Darth Elledge, Coordinator, Grounds Operations/Santa Rosa Campus, Facilities Operations
 Lynn Ellerbrock, Coordinator, Shone Farms Sales & Marketing, Shone Farm
 Teshome Embaye, Custodial Maintenance Technician, Facilities Operations
 Jeane Erlenborn, Health Promotion Specialist, Student Health Services
 Jason Escher, Hazardous Materials Specialist, Environmental Health & Safety
 Magali Escobedo-Garcia, Outreach Specialist, Adult Education, Adult & Continuing Education
 Jazmin Estrada, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 Amy Ethington, Student Advisor, CalWORKS, Calworks
 Mekonnen Fekadu, Custodian, Facilities Operations
 Kelly Fernandez, Culinary Operations Specialist, Culinary Arts
 Marie Fischer, Clerical Assistant, Mail
 John Fitzgerald, Community Service Officer, District Police
 Erika Fitzpatrick, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Kirsten Fitzpatrick, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Brandon Fleetwood, Police Officer, District Police
 Lilia Flores De Juarez, Administrative Assistant II, Petaluma Campus
 Blanca Flores, Administrative Assistant III, Child Development
 Spencer Folz, Groundskeeper II, Facilities Operations
 Cristina Franceschi, Admissions & Records Evaluation Specialist II, Admissions & Records
 Tristan Frazier, Administrative Assistant II, Department of Public Safety
 Jessica Froiland, Coordinator, Technology Procurement, Information Technology
 Charles Gachet, Coordinator, Maintenance Operations, Facilities Operations
 Monica Gachet, Administrative Assistant II, Transfer Center
 Jo Ann Gaglione, Media Support Specialist, Petaluma Media
 Randy Gallimore, Systems Administrator, Information Technology
 Elizabeth Garcia, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 Rosa Garcia, Financial Aid Technician II, Financial Aid
 Valarie Garcia, Administrative Assistant II, Health Sciences
 Wendy Garcia, Outreach Specialist, Adult Education, Adult & Continuing Education
 Nivia Garcia-Morrow, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Ralph Gause, Buyer, Senior, Purchasing
 Almaz Gebrmeskel, Custodian, Facilities Operations
 Amil Gehrke, Coordinator, CTEOS, Institutional Research
 Musie Ghebremariam, Custodian, Facilities Operations
 Zerai Ghebremariam, Media Systems Technician I, Media Services
 Solomon Ghebretensae, Coordinator, Warehouse Operations, Warehouse
 Melinda Giambruno, Financial Aid Program Specialist, Financial Aid
 Maddie Giltner, Administrative Assistant II, Agriculture/Natural Resource
 Teresa Giusto, Financial Aid Technician II, Financial Aid
 Stephen Gomez, Instructional Assistant, Senior, Petaluma Campus
 Debbie Gonnella, Microcomputer Lab Specialist II, Information Technology
 Jim Goodenough, Web Design Specialist, Information Technology
 Mindy Graham, Administrative Assistant II, Tutorial Center
 Gregory Granderson, Financial Aid Technician II, Financial Aid
 Andrew Gratto-Bachman, Student Success Specialist I, Petaluma Campus
 Claudia Gray, Administrative Assistant II, English as a Second Language
 Donna Green, Admissions & Records Evaluation Specialist II, Health Sciences
 Anthony Gregori, Police Officer, District Police
 Mary Griffin, Administrative Assistant II, District Police
 Roberto Grimaldi, Custodian, Facilities Operations
 Oscar Guajardo, Coordinator, Student Outreach, Student Outreach
 Elaine Guidry, Administrative Assistant I, Facilities Operations
 Lori Guy, Community Service Officer, District Police
 Tedla Habtom, Custodian, Facilities Operations
 Angela Hamilton, Administrative Assistant III, Petaluma Campus
 Joseph Hamilton, Automotive/Equipment Mechanic, Facilities Operations
 Casey Haufler, Plumber, Facilities Operations
 Corrine Haverinen, Instructional Accessibility Specialist, Distance Education Program
 Nancy Hayashibara, Accompanist/Coach, Music
 Crystal Heitzler, Financial Aid Program Specialist, Financial Aid
 Malena Hernandez Legorreta, Coordinator, Student Success, Student Life and Engagement
 Robin Hernandez, Scholarship Technician, Scholarship Programs
 Rose Hernandez, Administrative Assistant II, Kinesiology, Athletics, Dance
 Jesse Hilsenrad, Senior Designer, Public Relations
 Jane Hinchman, Scheduling Technician, Scheduling Office
 Lourdes Hipolito-Geusen, Science Laboratory Instructional Assistant, Biological Sciences
 Bridget C Hodenfield, Administrative Assistant I, Human Resources
 April Holmes, Student Success Specialist I, Student Services
 Maya Hopper, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Karen Horii, Microcomputer Lab Specialist I, Information Technology
 Kimm Howard, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Tera Hruby, Administrative Assistant I/II, Health Sciences
 Therese Hughes, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Angela Hunter Geiss, Administrative Assistant III, Theatre Arts & Fashion
 Jay Huntington, Administrative Assistant II, Calworks
 Kiar Idris, Custodian, Facilities Operations
 Tanya Irvin, Administrative Assistant I, Disability Resources
 Lindsey Jacobs, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Shannon Jaeger, Administrative Assistant III, Summer Repertory Theatre
 Arthur Jahnsen, Storekeeper II, Warehouse
 Dawn James, Custodian, Facilities Operations
 Linda Jay, Human Resources Technician, Human Resources
 Forrest Johnson, HVAC & Controls Technician, Facilities Operations
 Steve Johnson, Systems Administrator, Information Technology
 Beth Johnstone, Coordinator, Science Labs, Biological Sciences
 Donald Jones, Building Maintenance Generalist, Facilities Operations
 Patricia Jones, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Isidro Juarez, Farm Assistant, Shone Farm
 Milena Kalagorgevich, Science Laboratory Instructional Assistant, Chemistry
 Rathana Kao, Custodian, Facilities Operations
 Mary Kennedy, Lab Assistant SR/Health Sciences, Health Sciences
 Kim Kinahan, Job Developer, Workforce Training
 Marianne Klahre, Student Success Specialist I, South West Center
 Daniel Klempner, Administrative Assistant III, Media Services
 Jason Kostic, Building Maintenance Generalist, Facilities Operations
 Stacey Krywaruczenko, Outreach Specialist, Student Outreach, Student Outreach
 Katie Kubota, Administrative Assistant II, Department of Public Safety
 Marcia LaBrucherie, Executive Assistant, Student Services
 Janelle Lacumsky, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Blair Lamb, Research Analyst, Institutional Research
 George Lancina, Coordinator, Instructional Computer Systems, Information Technology
 Amy Lankford, Police Dispatcher/Records Technician, District Police
 Michele Larkey, Instructional Designer, Distance Education Program
 Abigail Lavoie, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Mitch Leahy, Coordinator, Admissions & Records, Admissions & Records
 Noeme Leahy, Scholarship Technician, Scholarship Programs
 Ahferom Legesse, Custodian, Facilities Operations
 Adrienne Leihy, Curriculum Technician, Dean Curriculum/Educational Support
 Rebecca Levelle, Coordinator, EOPS/Foster Youth Educational Support, EOPS
 Ryan Lewman, Network Technician, Information Technology
 Hong Lin, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 James Lindgren, Instructional Assistant, Senior, English as a Second Language
 Mike Lindh, Science Laboratory Instructional Assistant, Biological Sciences
 Joshua Linton, Help Desk Technician, Information Technology
 Shirley Linton, Student Success Specialist I, Student Services
 Sean Little, Community Service Officer, District Police
 Tawnya Lively, Administrative Assistant III, Library & Info Resources
 Jessica Lofgren, Buyer, Purchasing
 Ken Lofgren, Programmer Analyst, Senior, Information Technology
 Jamie Longnecker, Administrative Assistant III, Work Experience
 Cesar Lopez-Ramirez, Custodial Maintenance Technician, Facilities Operations
 Christopher Lorange, Laboratory Assistant Public Safety/In-service/Corrections, Department of Public Safety
 Scott Lorbeer, Coordinator, Science Labs, Petaluma Campus
 Jennie Lounibos, Culinary Operations Specialist, Culinary Arts
 Tina Lowe, Administrative Assistant II, Admissions & Records
 Megan Lowry Reed, Administrative Assistant III, Dean Liberal Arts & Sciences
 Ilda Lua, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Kate Lucas, Administrative Assistant I, Petaluma Campus
 Ryan MacNeil, Automotive/Equipment Mechanic, Department of Public Safety
 Karen Maddux, Administrative Assistant II, Institutional Research
 Regina Mahiri, Administrative Assistant III/Advisor, Student Life Accounts & Marketing Programs, Counseling/Student Life and Engagement
 Kevin Mai, Police Officer, District Police
 Marianne Maimone, Administrative Assistant III, Counseling
 Amy Malaise, Library Technician III, Library & Info Resources
 Kayla Malott, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Susan Malouf Bradford, Executive Assistant, Department of Public Safety
 Shauna Malvino, Human Resources Technician, Human Resources
 Margaret Mann, Coordinator, Financial Aid & Outreach, Financial Aid
 Ann Mansfield, Job Developer, Workforce Training
 Gamal Mansour, Coordinator, CAD Labs, Information Technology
 Graciela Manzanares, Student Success Technician, South West Center
 Denise Marquez, Groundskeeper II, Facilities Operations
 Sarah Martin, Box Office Technician, Theatre Arts & Fashion
 Reina Martinez, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Shelley Masini, Administrative Assistant III, Health Sciences
 Kathleen Matthies, Administrative Assistant III, Dean Curriculum/Educational Support
 Noah McBride, Electrician, Facilities Operations
 Terri McBride, Payroll Technician, Payroll
 John McCallum, Equipment Technician I, Kinesiology, Athletics, Dance
 Marshall McGowan, Coordinator, Computer Labs, Information Technology
 Jill Mead, Career Services Advisor, Career Center
 Jordan Mead, Network Technician, Information Technology
 Beyene Megos, Custodian, Facilities Operations
 Jessica Melvin, Administrative Assistant III, Emeritus Service Center
 David Mendez, Media Systems Technician I, Media Services
 Michelle Michalski, Payroll Technician, Payroll
 Daniel Millspaugh, Science Laboratory Instructional Assistant, Engineering and Applied Tech
 Heidi Miranda, Administrative Assistant I, Petaluma Campus
 Zack Miranda, Coordinator, Student Government Programs, Student Life and Engagement
 Patrice Moore, Admissions & Records Evaluation Specialist I, Admissions & Records
 Erika Moreno Pratt, Student Success Technician, South West Center
 Noah Morris, Employment Services Advisor, C2C, Disability Resources
 Amanda Morrison, Coordinator, Intercultural Center, Petaluma Campus, Petaluma Campus
 Thomas Motherwell, Account Specialist, Accounting
 Nate Musser, Media Resources Specialist, Media Services
 La Reva Myles, Instructional Assistant, Senior, English
 Rocio Nanez Barrios, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Maria Nelson, Police Dispatcher/Records Technician, District Police
 Rachel Nix, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Glynis Nojima, Payroll Technician, Payroll
 Briana Nunes, Child Care Master Teacher, SRJC Children's Centers
 Nicole O'Brien, Account Specialist, Accounting
 Alejandrina Ochoa, Administrative Assistant II, Student Outreach
 Amber Oden, Police Dispatcher/Records Technician, District Police
 Dennis O'Flaherty, Help Desk Technician, Information Technology
 Jeffery Oliver, Copy Center Specialist, Graphic Services
 Colleen Olmstead, Coordinator, Student Outreach, Student Outreach
 Jennifer O'Mahony, Administrative Assistant II, Communication Studies
 Shannon O'Reilly, Accountant, Accounting
 Diego Osorio, Groundskeeper II, Facilities Operations
 Anne O'Toole, Library Technician III, Library & Info Resources
 Joseph Owen, Coordinator, Computer Labs, Information Technology
 Candy Owens, Student Success Specialist I, Counseling
 Lilly Owsley, Admissions & Records Evaluation Specialist I, Admissions & Records
 Elexis Ozols, Administrative Assistant II, Department of Public Safety
 Maria Padilla Campos, Human Resources Technician, Human Resources
 Deborah Paggi, Instructional Assistant, Senior, English as a Second Language
 Nieves Palacios, Custodian, Facilities Operations
 Silvia Palacios, Custodian, Facilities Operations
 Robert Peterson, Library Technician III, Library & Info Resources
 Olga Petrova, Programmer Analyst, Information Technology
 Becky Petrow, International Student Advisor, Admissions & Records
 Mark Philpott, Support Services Specialist, Disability Resources
 Joshua Pinaula, Administrative Assistant II, Work Experience
 Judy Pollard, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Ari Poppers, Theatre Arts Production Specialist, Theatre Arts & Fashion
 Liko Puha, Instructional Systems Administrator, Distance Education Program
 Carmen Quiroz, Testing Specialist, Disability Resources
 Guadalupe Quiroz, Testing Specialist, Assessment Office
 Lorena Ramirez de Hernandez, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 Amelia Ramirez, Child Care Associate Teacher, SRJC Children's Centers
 Leila Rand, Web Developer, Information Technology
 Kelly Ransbottom, Administrative Assistant II, Department of Public Safety
 David Rau, Library Technician III, Library & Info Resources
 Eric Rausch, Locksmith, Facilities Operations
 Clark Ray, Programmer Analyst, Information Technology
 Scott Reese, Electrician, Facilities Operations
 Paula Reyes, Financial Aid Technician I, Financial Aid
 Megan Rhodes, Research Technician, Institutional Research
 Anita Rich, Administrative Assistant III, Dean Arts & Humanities
 Debra Riedmuller, Coordinator, Student Academic Records, Admissions & Records
 DeAnna Rogers, Coordinator, Basic Needs Programs and Support Programs, Student Life and Engagement
 Nicholas Rogers, Lab Assistant/Adapted PE, Adaptive P. E.
 Tina Rosenberg, Child Care Site Supervisor, SRJC Children's Centers
 Marc Rudlin, Coordinator, Computer Labs, Information Technology
 Lena Ryberg, Library Technician III, Library & Info Resources
 Brittany Sacash, Instructional Assistant, Senior, College Skills
 Glen Salazar, Student Success Technician, South West Center
 Karime Sanchez, Instructional Assistant, Senior, English as a Second Language
 Mary Sandberg, Coordinator, Student Engagement Programs, Student Life and Engagement
 Antoine Sarragossa, Microcomputer Lab Specialist II, Information Technology
 Jack Sather, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Jesse Savou, Coordinator, Community and Contract Education, Community and Contract Education
 Tony Sawyer, Help Desk Technician, Information Technology
 Mary Schexnaydre, Student Success Coach, C2C, Disability Resources
 Ann Schott, Administrative Assistant III, Mathematics
 Stuart Schroeder, Farm Equipment Operator, Shone Farm
 Mekonnen Sebhatu, Custodian, Facilities Operations
 Jeff Shank, Plumber, Facilities Operations
 Debra Sherman, Instructional Assistant, Senior, English
 Cheryl Sherwood, Groundskeeper II, Facilities Operations
 Joseph Shum, Systems Administrator, Information Technology
 Andre Siedentopf, Coordinator, Instructional Computer Systems, Information Technology
 Sandy Sigala, Administrative Assistant III, Student Life and Engagement
 Ellen Silver, Alternate Media Specialist, Disability Resources
 Natalia Slasten, Administrative Assistant II, Accounting
 Rachel Smith, Administrative Assistant III, Career Technical Development
 Sherrie Smith, Library Technician II, Library & Info Resources
 Temsgan Solomone, Custodian, Facilities Operations
 Zehra Sonkaynar, Administrative Assistant III, President's Office
 Avery Souza, Lab Assistant/Adapted PE, Adaptive P. E.
 Lisa Stagnoli, Science Laboratory Instructional Assistant, Petaluma Campus
 Simona Stefanescu, Coordinator, Marketing & Social Media, Public Relations
 Karen Stevens, Sign Language Interpreter, Disability Resources
 Inge Stockburger, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Janet Stribling, Administrative Assistant III, Petaluma Campus
 Yarrow Sweningsen, Media Production Technician, Media Services
 Anthony Tantarelli, Police Officer, District Police
 Silverio Tapia Jr., Police Dispatcher/Records Technician, District Police
 Maria Tapia-Mendez, Custodian, Facilities Operations
 Marian Taylor, Administrative Assistant III, Dean Language Arts & Academic Foundations
 Kinfe Tekeste, Custodian, Department of Public Safety
 Amine Teklemariam, Custodian, Facilities Operations
 Angelica Tercero, Media Production Technician, Petaluma Media
 Fessehaye Tewolde, Custodian, Facilities Operations
 Mark Thrasher, Cook, SRJC Children's Centers
 Gregg Tilles, Programmer Analyst, Senior, Information Technology
 Guy Tillotson, Waste Diversion Technician, Facilities Operations
 Melinda Tonkovich, Administrative Assistant III, Disability Resources
 Teresa Tope, Coordinator, International Student Program, Admissions & Records
 Jennifer Ullman, Administrative Assistant III, Disability Resources
 Dawn Urista, Administrative Assistant II, Engineering and Applied Tech
 Dan Van Gorkom, Media Systems Technician I, Media Services
 Saralyn Vance, Library Technician II, Library & Info Resources
 Rafael Vasquez, Coordinator, EOPS Outreach Programs, EOPS
 Araceli Vazquez, Outreach Specialist, Adult Education, Adult & Continuing Education
 Enedina Vera, Outreach Specialist, HEP, HEP
 William Wagy, Network Technician, Information Technology
 May Walker, Administrative Assistant I, Community and Contract Education
 Kyle Wallstrum, Coordinator, Student Success Program, Assessment Office
 Patricia Warne, Program Assistant Study Abroad/Language Lab, World Languages
 Jennifer Warren, Child Care Teacher, SRJC Children's Centers
 Wendy Wasik, Community Service Officer, District Police
 Nan Waters, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Debbie Weatherly, Account Specialist, Accounting
 Justin Weaver, Coordinator, KAD Equipment & Services, Kinesiology, Athletics, Dance
 Megan Williams, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Michael Williams, Media Systems Technician I, Media Services
 Brian Wilson, Systems Specialist, Student Financial Services, Financial Aid
 Cheri Winter, Coordinator, Scheduling, Scheduling Office
 Heather Wonneberger, Administrative Assistant III, Department of Public Safety
 Kaitlin Wood, Student Success Specialist I, Counseling
 Mary Wood, Instructional Assistant, Senior, Tutorial Center
 Pearle Woolverton, Lab Assistant/Health Sciences, Health Sciences
 Mary Wyman, College Nurse Practitioner, Student Health Services
 Sunny Xie, Media Systems Technician I, Media Services
 Tesfamichael Yigzaw, Custodian, Facilities Operations
 Sahle Yihedgo, Custodian, Facilities Operations
 David Yoast, Auto Shop Assistant, Auto Shop
 Michael Young, Groundskeeper II, Facilities Operations
 Jessica Zambrano, Admissions & Records Specialist, Admissions & Records
 Tsehaye Zeweldi, Custodian, Facilities Operations
 Robin Zolotoff, Administrative Assistant III, Shone Farm
 Osiris Zuberi, Financial Aid Technician I, Financial Aid
 Dustin Zuckerman, Library Technician II, Library & Info Resources